• To najmłodszy spośród moich codziennych rytuałów, bo pojawił się w drugiej połowie zeszłego roku. Wspiera rozwijanie wobec siebie troskliwej postawy, a jednocześnie bardzo mi pomaga wprowadzać mikro modyfikacje i mikro działania do codzienności. Jak wygląda rytuał wypełniania Dziennika Czułej Samoobserwacji? W jakich momentach dniach mi towarzyszy? Jakie korzyści przynosi mi rytuał wypełniania Dziennika Czułej Samoobserwacji? Zapraszam do lektury.


  • Chińska tenisistka Zhang Shuai poddała mecz podczas turnieju w Budapeszcie. Chwilę wcześniej rozpłakała się pod wpływem tego, co spotkało ją ze strony zespołu sędziowskiego, rywalki oraz kibiców. Przyjrzyjmy się tej sytuacji pod kątem odporności psychicznej.


  • Rozważasz coaching i zastanawiasz się, jak wyglądają takie spotkania? Czym jest wstępna sesja coachingowa i dlaczego jest ważna? Co dzieje się na sesjach coachingowych? Zapraszam do lektury. 


  • Rozważasz coaching i zastanawiasz się, jak wyglądają takie spotkania? Czym jest wstępna sesja coachingowa i dlaczego jest ważna? Co dzieje się na sesjach coachingowych? Zapraszam do lektury. 


  • Coaching jest bardzo użyteczną techniką pracy z drugą osobą, która otwiera człowieka na samego siebie. Sprawdza się świetnie, gdy ma się poczucie zablokowania, kręcenia w kółko albo wrażenie, że stoi się u progu czegoś ważnego, co wciąż wymyka się z naszych rąk. Kiedy warto skorzystać z pojedynczej sesji coachingowej a kiedy zdecydować się na cały proces coachingowy? Zapraszam do lektury.


  • Coaching wciąż w pewnych kręgach nie ma dobrej prasy na polskim rynku. Jako że geneza tego terminu wywodzi się z języka angielskiego i dosłownie oznacza trenowanie, wielu osobom rola coacha lub coachki kojarzy się z treningiem personalnym. Czym tak naprawdę jest coaching? Nad czym warto pracować w toku coachingu? Czego coaching Ci nie zapewni? Zapraszam do lektury.


  • Pandemia, lockdown, wojna w Ukrainie. To przykłady globalnej zmiennej życie- nagłej, losowej sytuacji, która wywiera na nas duży wpływ, choć nasz jednostkowy wpływ na jej wystąpienie i przebieg jest znikomy lub wręcz żaden. Natomiast tym, na co mamy wtedy wpływ, jest nasza reakcja. Jak zadbać o siebie, gdy stykamy się z globalną zmienną życie? Zapraszam do lektury.


  • To najstarszy spośród moich codziennych rytuałów, bo liczy sobie już pięć lat. Wspiera moją uważność na to, co tu i teraz, a jednocześnie bardzo mi pomaga w pracy z domu. Z jakich kroków składa się mój rytuał wejścia do pracy? Dlaczego jest dla mnie nieodzownym elementem pracy z domu? Jakie korzyści przynosi mi mój rytuał wejścia do pracy? Zapraszam do lektury.


  • Bycie on-line przyniosło ze sobą wiele nowych możliwości. Dzięki internetowi mamy niemal nieograniczony dostęp do informacji, możliwość bycia w stałym kontakcie z innymi ludźmi – niezależnie od dzielącej nas odległości, sposobność kreowania swojego wizerunku i marki osobistej – to wszystko (i wiele innych rzeczy) jeszcze nigdy nie było tak proste. Jednak mimo wielu korzyści, jakie internet nam przyniósł, nie sposób nie zauważyć, że korzystając z niego, ponosimy coraz wyższe koszty psychiczne.