• To najstarszy spośród moich codziennych rytuałów, bo liczy sobie już pięć lat. Wspiera moją uważność na to, co tu i teraz, a jednocześnie bardzo mi pomaga w pracy z domu. Z jakich kroków składa się mój rytuał wejścia do pracy? Dlaczego jest dla mnie nieodzownym elementem pracy z domu? Jakie korzyści przynosi mi mój rytuał wejścia do pracy? Zapraszam do lektury.


  • Bycie on-line przyniosło ze sobą wiele nowych możliwości. Dzięki internetowi mamy niemal nieograniczony dostęp do informacji, możliwość bycia w stałym kontakcie z innymi ludźmi – niezależnie od dzielącej nas odległości, sposobność kreowania swojego wizerunku i marki osobistej – to wszystko (i wiele innych rzeczy) jeszcze nigdy nie było tak proste. Jednak mimo wielu korzyści, jakie internet nam przyniósł, nie sposób nie zauważyć, że korzystając z niego, ponosimy coraz wyższe koszty psychiczne.


  • Wyniki dotychczasowych badań naukowych pozwalają nam powiązać brak snu lub jego niewystarczającą jakość z wieloma chorobami takimi, jak cukrzyca, choroby sercowo-naczyniowe, otyłość a nawet depresja. Nadmierna senność w ciągu dnia negatywnie wpływa na naszą efektywność – w tym także na zdolność prowadzenia pojazdów. Powstaje zatem bardzo ważne pytanie: jak się wyspać?


  • Poranne wstawanie spędza Ci sen z powiek (sic!)? Poznaj dziesięć praktycznych sposobów na to, by wcześnie(j) wstawać i być w jako takiej formie ;).


  • Dwa tygodnie. Tyle przeleżałam w łóżku kompletnie wydrenowana z sił i energii. „Zwykła grypa”, jak niektórzy nazywają COVID-19, zmiotła mnie z planszy, uniemożliwiając nie tylko pracę, ale i zwykłą codzienną egzystencję. Jakie miałam objawy? Jak postępowała choroba? Jak koiłam siebie w chorobie, która nie reagowała na jakiekolwiek leczenie? Zapraszam do lektury.


  • Minęły właśnie cztery lata odkąd Czika dołączyła do naszego stada. Nie znam drugiej istoty, która tak bardzo dbałaby o swój dobrostan, jak robi to Czika. Oto lekcje, które od niej pobrałam, i dzięki którym także ja o wiele skuteczniej dbam o swój dobrostan.


  • Zmienna życie potrafi sprawić, że tracimy grunt pod nogami. Pojawia się poczucie bezradności, bezsilności i bezsensu. Tak samo sytuacja wygląda wtedy, gdy stykamy się z cudzym cierpieniem, któremu nie sposób zapobiec. Kotwice Normalności są próbą zaopiekowania własnego dobrostanu, gdy jesteśmy w kryzysie.


  • Czy podsumowanie roku ma sens? Ma, o ile pozwala nam poszerzyć perspektywę spojrzenia, zamiast ją zawęzić. Poznaj wskazówki, dzięki którym podsumowanie roku będzie Ci przynosiło realną wartość.


  • Rytuały, w sensie kulturowym, są zazwyczaj powiązane z obrzędami religijnymi. W codziennym życiu mamy jednak wiele własnych rytuałów, które stosujemy, by po prostu umilić sobie życie. Jako że rytuał zakłada pewną cykliczność, jak również ma uporządkowaną strukturę, bywa używany jako synonim dla nawyku. Czy słusznie?