Mniej wstydu, więcej siebie

 

4-tygodniowy program online dla kobiet

o wychodzeniu z ukrycia i budowaniu łagodniejszej relacji ze sobą

 

Start I edycji: 17 lipca (pt.) o godz. 18.30

 

Spotykamy się raz w tygodniu na żywo na Zoomie.
Bez nadęcia, bez presji na „naprawianie siebie”, bez wielogodzinnych wykładów.

 

To program dla kobiet, które mają poczucie, że:

 

  • za dużo się kontrolują,
  • za dużo się dopasowują,
  • za dużo energii wkładają w to, żeby „wypaść dobrze”,
  • a za mało mają przestrzeni, by po prostu być sobą.

 

Program oparty jest o narzędzia terapii DBT i ACT - to podejścia, oparte o badania naukowe, które pomagają rozwijać elastyczność psychologiczną, regulować emocje i budować życie bardziej w zgodzie ze sobą.

Dołącz do I edycji:

 

Cena early bird obowiązuje jeszcze przez:

 

:
:
:
:

Być może znasz to z własnego życia…

- analizujesz po rozmowie, czy nie powiedziałaś czegoś głupiego,

- automatycznie się tłumaczysz albo przepraszasz,

- trudno Ci pokazać siebie „nieidealną”,

- bardzo przeżywasz krytykę,

- boisz się zawodzić innych,

- często jesteś dla siebie ostrzejsza niż dla kogokolwiek innego,

- ukrywasz emocje, potrzeby albo zmęczenie,

- masz poczucie, że „inni sobie radzą lepiej”,

- w relacjach bardziej starasz się być bezproblemowa niż autentyczna.

 

I być może z zewnątrz nie widać tego całego wysiłku...


...bo wiele kobiet świetnie funkcjonuje mimo ogromnej ilości wewnętrznego napięcia.

Wstyd bardzo często nie wygląda jak wstyd...

 

Czasem wygląda jak:

 

  • perfekcjonizm,

  • people pleasing,

  • nadmierna samokontrola,

  • wycofywanie się,

  • zamrażanie emocji,

  • ciągłe poprawianie siebie.

I nie - nie chodzi o to, żeby nagle przestać odczuwać wstyd.

 

Bardziej o to, żeby:

 

  • rozumieć, co się z Tobą dzieje,
  • przestać automatycznie reagować,
  • zacząć szybciej zauważać: „oho, znowu próbuję się schować...”

  • nauczyć się reagować na wstyd z większą łagodnością,
  • odzyskać trochę przestrzeni na bycie sobą.

Ten program nie jest kolejnym kursem o „pewności siebie”

 

Nie będziemy:

 

  • „hakować mindsetu”,
  • zmuszać się do pozytywnego myślenia,
  • robić rewolucji życiowej w 30 dni,
  • udawać, że trudne emocje da się wyłączyć.

Będziemy za to:

 

  • zauważać mechanizmy wstydu,
  • uczyć się regulować napięcie,
  • pracować z wewnętrznym krytykiem,
  • ćwiczyć małe akty odwagi,
  • budować więcej kontaktu ze sobą.

Bez zadyszki.
W swoim tempie.
Z dużą ilością praktyki i doświadczenia.

Jak wygląda program?

 

Spotkania

 

  • spotykamy się przez 4 tygodnie,
  • 1 spotkanie on-line tygodniowo,
  • widzimy się na żywo na Zoomie,
  • każde spotkanie trwa ok. 2 godziny,
  • kameralna grupa kobiet,
  • dużo ćwiczeń i praktykowania, a mało teorii.

Arkusze do pracy własnej

 

  • po każdym spotkaniu otrzymujesz zeszyt ćwiczeń,
  • format PDF, z możliwością druku,
  • konkretne narzędzia DBT i ACT,
  • bez opasłych workbooków,
  • bez pracy domowej na pół etatu.

Tematyka i harmonogram spotkań

 

Pierwsza edycja odbędzie się w lipcu. Spotkania zaplanowałam w piątki, w godzinach 18.30-20.30. Szczegółowy rozkład jazdy znajdziesz poniżej.

TYDZIEŃ 1.

 

Czym naprawdę jest wstyd?

 

Rozpoznawanie mechanizmów wstydu, automatycznych reakcji i sposobów ukrywania się.

 

Spotkanie: 17.07 (pt.) w godz. 18.30-20.30.

 

TYDZIEŃ 2.

 

Jak przestać walczyć ze sobą?

 

Praca z wewnętrznym krytykiem, samokrytyką i trudnymi myślami.

 

 

Spotkanie: 24.07 (pt.) w godz. 18.30-20.30.

 

TYDZIEŃ 3.

 

Wstyd w relacjach

 

 

Granice, potrzeby, people pleasing i lęk przed oceną.

 

 

 

Spotkanie: 31.07 (pt.) w godz. 18.30-20.30.

 

TYDZIEŃ 4.

 

Jak żyć mimo wstydu?

 

 

Więcej życia w zgodzie ze sobą i swoimi wartościami - nawet wtedy, gdy pojawia się lęk czy wstyd.

 

Spotkanie: 7.08 (pt.) w godz. 18.30-20.30.

 

Co dostajesz?

 

- 4 spotkania on-line na żywo,

- dostęp do nagrań ze spotkań,

- możliwość pobrania nagrań mp3 ze spotkań,

- 4 krótkie zeszyty ćwiczeń PDF,

- proste praktyki między spotkaniami,

- konkretne narzędzia DBT i ACT,

- przestrzeń do refleksji i doświadczenia,

- możliwość bycia w grupie kobiet, które często czują i mają podobnie.

 

 

Bez opasłych workbooków.
Bez przytłaczania.
Bez pracy domowej na pół etatu.

 

Ten program może być dla Ciebie, jeśli…

 

  • jesteś zmęczona ciągłym poprawianiem siebie,
  • chcesz mniej się ukrywać,
  • trudno Ci być dla siebie łagodną,
  • czujesz, że wstyd wpływa na Twoje relacje, decyzje albo codzienność,
  • chcesz rozwijać większą elastyczność psychologiczną,
  • szukasz pracy bardziej praktycznej niż wyłącznie psychoedukacyjnej.

To ważne...

 

To nie jest psychoterapia grupowa ani interwencja kryzysowa.

Program ma charakter rozwojowo-warsztatowy i psychoedukacyjny.

 

Możesz uczestniczyć:

 

  • z włączoną kamerą lub bez,
  • aktywnie albo bardziej obserwująco,
  • w swoim tempie.

O prowadzącej

Nazywam się Jadwiga Korzeniewska.

 

Jestem socjolożką, trenerką, coachką (nr dyplomu Szkoły Coachów Akademii SET®: 34-04), konsultantką kryzysową (nr certyfikatu Akademii Instytutu Pozytywnej Terapii Kryzysu: KK7/11/IPTK/2022) i masterką narzędzia MTQ Plus, które służy do pomiaru odporności psychicznej (nr licencji AQR International: MTQ130758).

 

W grudniu 2023 r. rozpoczęłam naukę w szkole psychoterapii Behawioralnie (tzw. trzecia fala behawioryzmu, w tym ACT).

 

W pracy ważne są dla mnie:

 

  • konkret,
  • łagodność,
  • humor,
  • bezpieczeństwo,
  • działanie w zgodzie ze sobą, a nie przeciwko sobie.

Masz pytania?

 

Czy to program tylko dla kobiet?
Ile kosztuje dołączenie do programu?
Czy jest jakiś limit miejsc?
Czy wszystkie spotkania będą w piątki?
Gdzie się będą odbywać nasze spotkania?
Co jeśli nie mogę być na spotkaniu na żywo?
W jaki sposób będę mieć dostęp do materiałów?
Czy można pobierać materiały?
Co się stanie z moim dostępem do materiałów zakończeniu tej edycji?
Czy będzie kolejna edycja?
Mam inne pytanie...