Jadwiga Korzeniewska
Jadwiga Korzeniewska
Jadwiga Korzeniewska
Jadwiga Korzeniewska

Jak to się stało, że robię to, co robię?...

Kiedy w klasie maturalnej nasz nauczyciel WOS-u (swoją drogą wspaniały pedagog i cudowny człowiek – Piotr Sieszycki), spytał: „Czy jest w tej klasie jakiś samobójca, który chce zdawać ustną maturę z mojego przedmiotu?”, moja ręka byłą jedyną, która pojawiła się w górze. Już pod koniec podstawówki wiedziałam, że na studia wybiorę socjologię. Jako odrzutek, nie pasujący do żadnej grupy, błąkający się na obrzeżach klasy, byłam zaciekawiona tym, jak funkcjonują grupy, społeczności i społeczeństwa.


Nie dostałam się na żadne studia dzienne i jako dziecko prymus, z zacięciem perfekcjonistycznym, bardzo to przeżyłam. Weszłam na rynek pracy, mając 19 lat. Pracowałam na cały etat, w systemie zmianowym, jednocześnie studiując. Zaoczne studia opłaciłam w 100% samodzielnie, zdobywając przy okazji stypendium za wyniki w nauce. Już wtedy, wychodząc z założenia, że nie ma sensu dodatkowo utrudniać sobie tego, co i tak łatwe nie jest, szukałam sposobów na optymalizację, na upraszczanie zarówno pracy i nauki. Zależało mi na ułatwieniach, które nie obniżają jakości wykonania. I tak mi zostało do dziś.


Ja, na wakacjach po maturze...

Mam bardzo krótkie włosy, bo nie dogadałam się z fryzjerką. Jeszcze nie wiem, że za kilka tygodni zacznę moją pierwszą pracę. Pracę, w której - nim postanowię kontynuować karierę w innym miejscu ;) - zostanę na kolejnych pięć lat.

 

Po dekadzie pracy na etatach, na umowach cywilno-prawnych, w korporacji, w średniej firmie, w małych firmach, a nawet w administracji państwowej, poczułam gotowość do wzięcia odpowiedzialności za to, co wydarzy się dalej. Tak rozpoczęła się moja przygoda na freelansie.

Byłam w Twoich butach...

Doskonale wiem, jakim trzęsieniem ziemi dla naszych nawyków jest rozpoczęcie pracy na swoim, pracy z domu, pracy zdalnej. Poprzez moje produkty i usługi, a także to, jak sama działam, pokazuję, że można osiągać cele bez zadyszki, we własnym tempie, w zgodzie ze sobą. Bez szarpania się z życiem, bez kopania się z koniem.


To również z tego powodu wspieram w zmianie nawyków na dobre, przy udziale frajdy. Tak, by ekscytacja i ciekawość tego, co dalej, przewyższała opór i strach przed wyjściem ze starych kapci.


Mam tę umiejętność, że o rzeczach, które często wydają się trudne, mówię ze swadą i z humorem. Spotkania ze mną są zawsze merytoryczne, a jednocześnie atmosfera jest taka, jakby spotkało się grono dobrych, zaufanych znajomych. 

Moja odpowiedzialność

Uważam, że każdy, kto pracuje z drugim człowiekiem, bierze na siebie odpowiedzialność i zobowiązanie, by nie szkodzić. Aby było to możliwe, niezbędna jest umiejętność odłożenia swojego ego na bok. Tylko tak da się zobaczyć drugą osobę w pełnej krasie i usłyszeć to, czego ona potrzebuje. Tylko tak można wesprzeć drugiego człowieka w realizacji jego planu - zamiast narzucać mu swój własny.

Mam na to papiery ;)

 

Jako socjolożka (UW ISNS, specjalizacja: terapia uzależnień i rozwiązywanie konfliktów), trenerka (UW UO) i coachka (Szkoła Coachów Grupy SET) pracuję z klientkami oraz klientami zarówno mentoringowo, jak i coachingowo. Od 2019 roku jestem certyfikowaną masterką kwestionariusza MTQ48 a od 2021 r. jego nowej, rozszerzonej wersji MTQ Plus - narzędzi, które służą do badania poziomu odporności psychicznej.

Moja specjalizacja

 

W mojej pracy skupiam się na trzech obszarach: dobrej motywacji, zmiany nawyków na dobre oraz produktywności w pracy na swoim. Wspieram moje klientki i klientów w tym, by szukali rozwiązań szytych na miarę - zarówno ich potrzeb, jak i możliwości. Wszystko po to, by mogli dopasować narzędzia do siebie zamiast na siłę naginać siebie pod narzędzia.

Moje Top 5. Talentów Gallupa

Pierwsza dziesiątka Talentów Gallupa wspiera mnie w pracy z drugim człowiekiem, pozwalając dostrzegać to, co na pierwszy rzut oka nie jest oczywiste. Sposób, w jaki się łączą, czyni moją ekspertyzę unikalną. Poniżej znajdziesz pierwszą piątkę moich talentów.

01.

 

Intellection

(Intelekt)

 

Wspiera mnie w zadawaniu dobrych, mocnych i celnych pytań w trakcie sesji coachingowych. Pozwala mi przetwarzać informacje na wielu poziomach i patrzeć na sprawy z różnych perspektyw. Dzięki niemu pomagam innym otworzyć się na życie, działanie i tworzenie bez zadyszki.

02.

 

Input

(Zbieranie)

 

Ułatwia mi zbieranie wartościowych informacji. Pozwala mi dopasować narzędzia do potrzeb klientów. Dzięki niemu dysponuję pojemną skrzynką narzędziową, która wzbogaca moje kursy o wiele ciekawych i użytecznych technik. Wszystko po to, aby ułatwić moim klientom działanie.

03.

 

Connectedness

(Współzależność)

 

Wspiera mnie w "łączeniu kropek", czyli w dostrzeganiu połączeń. Pozwala mi budować mosty między ludźmi i zachęcać ich do przyjmowania różnych perspektyw. Dzięki niemu mogę pomagać klientom w odnalezieniu sensu i nadawaniu dobrego kierunku ich działaniom.

04.

 

Developer

(Rozwijanie innych)

 

Ułatwia mi bycie uważną na zmiany, jakie zachodzą w moich klientach podczas sesji coachingowych. Pozwala dostrzegać postępy moich kursantów i zwracać na nie ich uwagę. Dzięki niemu potrafię ułatwiać innym osiąganie celów i zmianę nawyków.

05.

 

Significiance

(Poważanie)

 

Wspiera mnie w koncentrowaniu się na działaniach, które rezonują z moimi wartościami. Pozwala mi widzieć siebie jako część większej całości – całości, na którą chcę mieć istotny wpływ. Dzięki niemu poczucie dobrze wykonanej pracy stanowi paliwo dla mojej motywacji.

Moje ulubione...

Cytaty

Kiedy bierzemy życie we własne ręce, dzieje się rzecz straszna – nie ma na kogo zwalić winy.

 

- Erica Jong

Być konkretnym człowiekiem. Być indywidualistą. Nie dążyć do przemiany świata jako całości - żyć w świecie, przerabiając go o tyle, o ile to leży w zasięgu mojej natury

 

- Witold Gombrowicz

Machnij ręką na siebie. Zacznij działać teraz, gdy jesteś neurotyczny, niedoskonały, wiecznie zwlekający, leniwy, niezdrowy czy też jakiejkolwiek innej niecelnej etykiety w odniesieniu do siebie używasz. Idź naprzód i bądź najlepszą niedoskonałą osobą jaką możesz być i zabierz się za rzeczy, jakich chcesz dokonać, zanim umrzesz.

 

- Shoma Morita

Książki

 • cała seria o detektywie Adamie Fawley'u, Cara Hunter (wspaniale rozpisani bohaterowie i nieoczywiste historie)
 • „Przypadek Adolfa H.”, E. E. Schmitt (książka o przyjmowaniu innej perspektywy)
 • „Człowiek w poszukiwaniu sensu”, Viktor Frankl (książka o autentycznej wolności)
 • „Człowiek o 24 twarzach”, Daniel Keyes (książka o złożoności rzeczywistości)

Filmy

 • „The Sandlot” reż. David Mickey Evans (film mojego dzieciństwa)
 • „Billy Elliot” reż. Stephen Daldry (film mojej wczesnej młodości)
 • „La La Land” reż. Damien Chazelle (film, do którego często wracam)
 • „Hitman's Bodyguard” reż. Patrick Hughes (film, który zawsze poprawia mi humor) 

Piosenki

 • „Wracam” Sorry Boys (piosenka, która porusza mnie do głębi)
 • „Niemiłość 2” Mikromusic (piosenka na wyluzowanie)
 • „Kiss Of Life” Friendly Fires (piosenka, która jest jak fala wdzięczności)
 • „The Last Day of Summer” The Cure (nostalgiczny hymn)

Za kulisami...

Jestem introwertyczką, zmagającą się z mizofonią. Są takie dźwięki, które budzą we mnie wszystko, co najgorsze ;).

 

Lubię dopuszczać do głosu swoją wewnętrzną jajcarę. Na zdjęciu moje alter ego, czyli Janusz - prawdziwy ekspert i człowiek sukcesu.

 

Jestem osobą bezdzietną z wyboru. Od blisko 16 lat idę przez życie razem z Jankiem, właścicielem Browaru Monsters.

 

Moje ulubione nawyki to te cyfrowe. Bardzo dbam o to, co i jak robię, korzystając z sieci. W każdym tygodniu staram się jeden dzień być off-line. Także urlop spędzam poza siecią. W 2019 roku byłam off-line łącznie 100 dni, w 2020 blisko 80 dni.

 

Gdybym miała rzucić wszystko i zająć się czymś innym, to mieszkałabym w domu z półdzikim ogrodem i pisałabym powieści.

Ile mamy wspólnego?...

Koniecznie daj znać, co nas łączy - wiadomość możesz napisać prosto stąd:

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane Nieprawidłowy adres e-mail
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie
Twoja wiadomość nie została wysłana